Zámek Vranov nad Dyjí

Turistické informace

Kontakt na správu zámku

Adresa: Státní zámek, Zámecká 93, 671 03 Vranov nad Dyjí
Tel.: +420 515 296 215
Fax: +420 515 282 080
E-mail: vranov@brno.npu.cz

Vranov nad Dyjí se nachází 22 km od Znojma severozápadním směrem.

Doprava

Autem

Přijíždíte-li od Prahy po dálnici D1, je nejvhodnější sjet z dálnice na exitu 112 u Jihlavy a pokračovat po silnici I. třídy č. 38. Ve Vranovské Vsi odbočte doprava na silnici II. třídy č. 398, která vede až do Vranova nad Dyjí.

Přijíždíte-li od Brna po rychlostní silnici č. 52, odbočte u Pohořelic doprava na silnici I. třídy č. 53, která vede do Znojma. Asi 2 km před Znojmem odbočte vpravo na Suchohrdly a Kuchařovice a vydejte se po silnici II. třídy č. 408, čímž se vyhnete centru Znojma. V Lesné stačí zahnout doleva na silnici č. 398, po níž dojedete až do Vranova.

Parkování vozidel před zámkem není bohužel možné, auto zanechte na hlídaném parkovišti, které se nachází na konci Vranova po pravé straně silnice č. 398 směrem na Podmyče. Odsud vede k zámku asi 500 m dlouhá lesní cesta. Chystáte-li se na zámek např. s kočárkem, můžete jít po silnici směrem od centra až k turistickému rozcestníku před zámkem. Jiné parkoviště se nachází směrem k vodní nádrži Vranov.

Vlakem

Nejbližší vlaková zastávka je v obci Šumná. Milovníci turistiky se odtud mohou vydat po zelené turistické značce pěšky. Po hrázi Vranovské přehrady přes Claryho kříž do Vranova a dále po žluté turistické stezce přes Dyji až na zámek je to asi 7,5 km. Šumná leží na železniční trati Znojmo-Jihlava (přes Okříšky). Znojmo je přímo propojeno železnicí také s Brnem a Břeclaví. Ze Šumné jezdí do Vranova také autobusy.

Autobusem

Nejblíže zámku se nachází autobusová zastávka Vranov nad Dyjí, zámek. Od ní se dostanete k zámku po žluté turistické značce, která záhy schází ze silnice. Pokud se na stezku napojíte ve špatném směru, dojdete k zámku také, neboť je to trasa okružní. V takovém případě je trasa o 2 km delší.

Vyhlídkový vláček

V červenci a srpnu můžete také využít vyhlídkového vláčku, který jezdí několikrát denně (jednou za hodinu) od vranovské pláže k zámku a zpět.

Jízdní řád a ceník vyhlídkového vláčku – stáhnout

Penzion Helena
Cena od: 470 Kč os./noc
Penzion U Hrádku
Cena od: 650 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že vstupní branou do NP České Švýcarsko je malebná obec Hřensko? Můžete se odsud vydat na proslulou Pravčickou bránu, nebo si užít projížďku na loďkách mezi soutěskami řeky Kamenice.